Matoshi: Albini e Vjosa janë të padijshëm dhe të papërgjegjshëm

Gazetari Halil Matoshi,ka komentuar takimin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe emisarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Përmes një postimi në Facebook. Matoshi ka thënë kompromisi i radhës së Qëverisë së Kosovës mund të jetë lirimi i policit serb të arrestuar, Dejan Pantiq, i cili, dyshohet se ishte përfshirë në s ulmet ndaj policisë dhe në objektet e KQZ-së.

Tash ndërmjetëson Escobar, ju i ktheni policët specialë nga veriu në Prishtinë (eventualisht e lironi ish-policin Pantić, pavarësisht pretekstit për çka e keni arrestu?) që ata t’i heqin barrikadat!

Vučić e ka shty Prishtinën zyrtare në modeli në tij të “teorisë së lojnave”, simas zbulimit epokal serb: “barrikadat si klithmë demokratike””, ka shkruar Matoshi.

Ai me tutje Presidenten dhe Kryeministrin i ka quajtur të padijshëm dhe të papërgjegjshëm.