“Me ujin, me zjarrin dhe me LDK-në s’ka lojë”. A e njihni kush është ky politikan?

Driton Selmanaj synon të sigurojë përsëri një ulëse në Kuvendin e Kosovës, derisa kandidoi për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), dikur ishte i angazhuar si vallëtar në kuadër të amsambleve të ndryshme, shkruan IndeksOnline.

Ne një video të realizuar shumë vite më parë, Selmanaj duket se e ia hedh valles me shumë qejf, derisa këngës ia thotë Naim Abazi.

Video në fjalë, ka qenë pjesë e programit për Vitin e Ri, nga produksioni “Labia”.

Selmanaj, vite më parë ia mësyu skenës politike dhe kështu në legjislaturën e fundit ai u emërua si zv.kryeministër në Qeverinë Hoti.

Lidhja e profesioneve, mes një politikani dhe një vallëtari duket të jetë interesante! /IndeksOnline