“Mediat Serbe“: Askush nuk e pa Millosheviqin në Hagë, nuk ka v’dekur por…


Viktor Filatov, një gjeneral në pension i shërbimit inteligjent rus GRU, ka nxjerrë në publik disa të dhëna shokuese rreth vdekjes së Sllobodan Mollosheviq.

Në një roman të shkruar nga ky ish spiun rus i cili tashmë ndodhet në pension dhe jeton në Serbi, ai ka rrëfyer në detaje disa fakte që tregojnë se k asapi i Ballkanit nuk vdiq në Hagë siç u tha, por shkoi për të jetuar në Moskë.

“Sllobodan Millosheviç nuk vdiq! Askush nuk e pa atë të vdekur, dhe djali i tij nuk shkoi në funeral, por në Moskë, ku shkoi edhe babai i tij”, thotë ish-spiuni rus.

Ky shkrimtar mendon se as Osama bin Laden, nuk u v ra. Amerikanët njoftuan se, sipas zakoneve islamike, ai ishte varrosur në det.

“Unë nuk i njoh zakonet islamike me varrosjen në det dhe na u tregua maska ??e tij plastike e bërë në Hollyëood, në vend të fytyrës së tij.

Të gjithë njerëzit që dyshohet se morën pjesë në likuidimin e Osama Bin Laden, të gjithë ata komando në mënyrë misterioze patën aksidente automobilistike, vdekje të çuditshme dhe gjëra të tjera brenda një viti. Vetëm një gojë e vdekur nuk flet”.