Miku i madh i shqiptarëve Eliot Engel, vjen me urim të veçantë për Pavarësi

Eliot Engel ka uruar shtetin e Kosovës për 13 vjetorin e Pavarësisë.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Kosovë! E ardhmja mund të sjellë paqe dhe prosperitet. # Kosova13” ka shkruar Eliot në Twitter.

Ish kongresisti amerikan është një mbështetësit më të mëdhenjë të vendit tonë.

Muajin e kaluar, Engel i dha fund detyrës në Kongres pas qëndrimit 31 vjeçar.