Milaim Zeka “befason“ me deklaratë për Vjosën, Ja çka thotë ai


Ish-deputeti Milaim Zeka ka folur për zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai thotë se iniciativa e Vjosa Osmanit, do të shkríhet në lístën zgjedhore të VV’së.

Zeka ka sqaruar këto informata.

“Në bazë të informacioneve që unë kam, prej burimeve shumë të sakta afër Vjosa Osmanit. Vjosa Osmani do të shkríhet në lístën e VV’së. Do të garojë por jo e vetme, për arsye se, në radhë të parë, nuk ka arrit me krijuar degë e nëndegë.

E dyta një parti e një f orce të re politike, nga ana e KQZ’së nuk i lejohet që të ketë komisionerë për ruajtjen e votave. Të gjitha këto e kanë shtyrë Vjosa Osmanin që të garojë në lístë me VV’në’, thotë Milaim Zeka në RTK.

Ndërkohë Zeka mendon se Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit do të ketë 10 kandidatë në lístën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Behgjet Pacolli ka aderuar sot në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Shkrírja është aderim dhe do të ketë 10 kandidatë në lístë të LDK’së’, tha Zeka.