Mjeku i QKUK-së e pyet Isa Mustafën “gërxhul, gjallë je a”


Mjeku i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës në Qendrën Emergjente, Ibrahim Maliqi, ka përdorur gjuhë fyese ndaj kreut të LDK’së, Isa Mustafës, duke iu referuar si “gërxhul”.

Maliqi, në postimin ku Mustafa reagoi pas përleshjes ndërmjet aktivistëve të LDK’së dhe të VV’së, komentoi duke thënë “gërxhul, gjalle je a”.

Nuk dihet nëse do të merret ndonjë masë disiplinore ndaj tij.