“Mos u lodh me fol…”, Haki Rugova i komenton Isa Mustafës

Nënkryetari i d orëhequr i Lidhjes D emokratike të Kosovës, Haki Rugova, i ka komentuar kryetarit të d orëhequr të kësaj partie, Isa Mustafës, raporton E xpress.

Në postimin ku Mustafa flet për d orëheqjen e tij nga pozita e të parit të LDK’së, rrëzímin e Qeverisë Kurti, Kurtin dhe Osmanin, si dhe partneritetin me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vëmendje ka marrë komenti i Rugovës.

“Mos u lodh me fol e verteta eshte ajo qe po e flet”, ka qenë komenti i tij.

Ndryshe, Mustafa, përmes një r eagimi të gjatë në profilin e tij zyrtar në ‘Facebook’ ka shkruar për atë se çfarë ka ndodhur në zgjedhjet e 14 shkurtit dhe h umbjen e thellë të partisë që e drejton.

Mustafa ka thënë se d orëheqje nga pozíta e kryetarit ka dhënë si a kt m oral dhe jo si akt pendími, meqë thotë se edhe po të kthehej mbrapa do ta drejtonte njëjtë LDK’në, duke ruajtur vlerat proevropiane, partneritetin me SHBA’të dhe qeverisjen pa s kandale dhe k orrupsion, shkruan Gazeta Express.

Ai thotë se do t’iu kërkonte falje qytetarëve nëse LDK’ja do të n dëshkohej se nuk ka qeverisur mirë apo me s kandale, derisa thotë se do të ndihej i l ehtësuar se po ta dinte se pse qytetarët e kanë n dëshkuar partinë e tij në këto zgjedhje.

“E n dëshkuan, sepse nuk u nënshtrua ndaj propag andës së majtë, ndaj dh unës dhe presíonit, ashtu siç nuk u n ënshtrua nga Serbia në vitet e nëntëdhjeta. Apo, pse???”, ka shkruar Mustafa tutje./Gazeta Express