Mulla Osmani “selam“ Buzhalës: o Berato, Unë shitem me çmimin e pasulit, po ju?

Mulla Osmani

Hoxha Osman Musliu, i ka reaguar gazetarit Berat Buzhala, pasi ky i fundit ishte marrë me një fotografi ku shihej ish-kryeministri Albin Kurti, duke ngrënë pasul në konakun e hoxhës nga Drenica.

Buzhala ishte tallur me Kurtin, duke thënë se ishin “emocione ato momente dhe vinte era shtet”.

“Si sot më kujtohet fushata e madhe në rrjete sociale lidhur me një foto ku shihej Albini duke hangër pasul (pa mish) në konakun e mulla Osmanit. Çfarë emocionesh. Po vjen era shtet. Ky nuk han në restorante të shtrenjta. Ky han çka han populli, Eh. Tash Dulla veç gjysmën e sandwich’it. Qishtu tuj u shty keni me dekë unti. Unë tyben pa kaqika të pulës nuk muj”, kishte shkruar gazetari në Facebook.

Por, atij i ka reaguar Musliu, i cili ka thënë se koha e ka dëshmuar se “rrallë kush blihet dhe shitet për një pjatë pasul”, përcjell Bota sot.

“Eh more Berat edhe mu si sot më kujtohet kur thoshin e blejti mulla Osmani, Albinin me një sahan pasul, por koha dëshmoi se rrallë kush blihet dhe shitet për një sahan pasul, çmimi i politikanëve ka shkuar shumë lartë, kurse çmimi i hoxhallarëve ka rënë më lirë se gjiza, unë prapë i kam mirë punët shitem me çmimin e pasulit … po ju…?”, ka shkruar Osmani Musliu në një postim në Facebook./BS

Related Posts

Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…