Mustafa Nano: “Fyhem kur shoh gra shqiptare të mbuluara”


Analisti, Redi Shehu është përplasur me analistin Mustafa Nano. Të ftuar në studion e “Open”, teksa diskutonin në lidhje me përplasjen Francë-Turqi, pas publikimit të karikaturave të Profetit Muhamed, Shehu dhe Nano kanë patur këndvështrimë të ndryshme mbi këtë temë. Shehu u shpreh se kur fyen një hebre futesh në bu rg ndërsa kur fyen Profetin e myslimanëve është një liri e shprehjes dhe për këtë gjë nuk merret asnjë masë mé póshté ndíqní vídeón nga nano.

Ndërsa Nano tha se edhe ai vetë fyhet çdo ditë nga shumë gjëra, njësoj si edhe Macron, por nuk e shpreh këtë gjë. Nano tha se ai fyhet kur sheh gra të mbuluara.