Nervozohet keq Molliqaj: Arben Vitia është “hipokrit“, duhet të japë dorëheqje!

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas tollovisë së krijuar sot te salla “1 Tetori” në Prishtinë

Molliqaj përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka kritikuar ministrinë e Shëndetësisë, Arben Vitinë, duke thënë se çfarë duhet të ndodhë më shumë që ai të japë dorëheqje.

Molliqaj i ka numëruar disa ngjarje të cilat kanë ndodhur gjatë kohës që Vitia ka qenë në ministër.

Ndër të tjerash, ai ka thënë se duhet të japë llogari dhe përgjegjësi për jetën e humbur të secilit që sot do të infektohet.

Postimi i plotë i Molliqajt: