Nexhmedin Spahiu “godet“ deputetin e LDK-së: Turp! Haram të qoftë buka e Kosovës

Nexhmedin Spahiu

Analisti politik Nexhmedin Spahiu, ka kritikuar deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës Frashër Demajn, për skandalin me tekstet e historisë.

Ai ka akuzuar Demajn që ishte në Komisionin për hartimin e historisë së Ballkanit, i cili sipas tij, ka nxjerr të meta dhe mungesa fatale.

Spahiu ka thënë se aty ku prezantohen flamujt kombëtarë të Ballkanit, mungon flamuri i Kosovës, përcjell Bota sot.

“Turp. Haram i qoftë buka e Kosovës”, ka shkruar Spahiu në një postim në Facebook.

Postimi i tij i plotë: