Nga ballkoni ukrainasi godet tanken ruse në lëvizje (VIDEO)

Nga ballkoni ukrainasi g odet tanken ruse në lëvizje.

Gazetari ukrainas Illia Ponomarenko, ka publikuar një video ku tanku rus goditet me raketë nga ballkoni i një ndërtese në Mariupol.

Nga pamjet shihet se si një ukrainas shkrep raketën nga ballkoni i ndërtesës dhe godet tankun rus që ishte në lëvizje.