Nuk do ta besoni, Ja sa i kushtoj veshja Kampionit të Botës gjatë vizitës në Kosovë


Ditë më parë boksieri kosovar, Haxhi Robin Krasniqi, është kurorëzuar kampion bote për titujt IBO dhe WBA, duke përmbushur një ndër arritjet më të mëdha në karrierën e tij.
Menjëherë pas kësaj, Krasniqi ka vizituar vendlindjen, u prit nga liderët e shteti dhe një vizitë bëri poashtu në Prekazit duke u fotografuar pranë varrit të komandantit legjendar, Adem Jashari së bashku me brezat e tij.

Ndërsa, ne ndalemi në një detaje tjetër, se sa i kushton një veshje kampionit të botës?
Vetëm veshja gjatë vizitës në Prekaz i ka kushtuat mbi 1 mijë euro. Bluza nga marka Burberry, Robinit i kushtoi 990 euro, ndërsa atletet nga Balenciaga kapin çmimin 625 euro./Indeksonline