Nuk ishte në Kosovë për dy vite, djali i Cimës vjen me fjalë prekëse për babain e tij

Aktori i njohur Rasim Thaçi-Cima ka ndërruar jetë si p asojë e infektimit me K0víd.

Këtë humbje e ka përjetuar r ëndë jo vetëm familja e tij por e gjithë shqiptaria. Në emisionin “NIN”, ishin të ftuar djemtë dhe vajza e të ndjerit.

Adelina dhe Artani janë të njohur për publíkun me anë të profesioneve të tyre, ndërsa djali Burimi është më pak i njohur për shkak se nuk merr pjesë në intervista.

Gjatë rrëfímit të tij ai tregoi se që shtatë vite nuk jeton në Kosovë, ndërsa nuk ka qenë për vizitë që dy vite e gjysmë.

“Për mua ka qenë një shok po edhe në të njëjtën kohë nuk e di cka ka ndodh se nuk jom msu me pa çdo ditë, edhe gjithmonë me telefon ose me Facetime. Qet javën e fundit veë kom fillu me ndje mungesën.

Këta i përmenden videot dhe kujtimet unë deri mbram nuk kom mujt mi shiku as mi dëgju ato se thjeshtë jam pak konfuz se çka ka ndodh nuk pe di hala me p rocesu mirë edhe mbramë u mërzíta shumë se e qela atë data bazën që është në ‘Youtube’, në telefon e disa kështu edhe ka fillu me u ndjeh pak mungesa e tij.

Pernime ka qenë shumë vështírë se besoj për çdo person që prindt i kanë ndërruar j etë për neve ka qenë bab dmth mas pari tani kto senet tjera po jeta qeshtu koka çka me bo” përfundoi ai./Indeksonline