“Nuk keni pa gjë akoma”, Nagavci-Hotit: Hajdutçe e morët pushtetin..


Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Arbërie Nagavci ka adresuar kritika të ashpra ndaj Qeverisë Hoti, pas skandaleve në Thesarin e shtetit dhe Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinës, e cila sipas saj po vazhdon edhe me tenderët e ministrit të Brendshëm Agim Veliu.

Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se Agim Veliu, nënkryetari dhe një nga figurat më të rëndësishme të LDK-së, ka nënshkruar një tender të negociuar me çmim trefish më të shtrenjtë, kontrata e të cilit ka qenë subjekt i hetimeve të Task-Forcës Antikorrupsion të shuar me vendim të Qeverisë Hoti.

Postimi i plotë: