O Zot i madh pse? Makina u bë copa dhe ra në kanal, dy shqiptar kanë shpirt

Një aks ident i rëndë me pasojë vd e kj en ka ndodhur në segmentin rrugor Lushnje-Krutje.

Një automjet ka dalë nga rruga dhe për pas ojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri.

Dyshohet se kanë ecur në mënyrë “zig zag” derisa kanë dalë nga rruga. “Sot rreth orës 18:30, në aksin rrugor Lushnjë-Krutje, në fshatin “Gurrëz e vogël”, automjeti tip “Reno “, ka dalë nga rruga, ku për pa sojë janë dë mtuar dhe kanë ndërruar jetë drejtuesi dhe pasagjeri në mjet.