Pak para nisjes për në Hagë, Rexhep Selimi homazhe te varri i Astrit Deharit (FOTO)


Sot, bëhen 4 vite nga vde kja e aktivistit të VV-së, Astrit Dehari.

Aktivitetet e kësaj partie, në nder të veprës dhe kontributit të Deharit kanë nisur qysh në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, transmeton IndeskOnline.

E, deputeti i VV-së, Rexhep Selimi, pak para se të niset për në Hagë, ka bërë ho mazhe tek va rri i Deharit.

Aty u panë edhe deputetë të tjerë të VV-së dhe familja e aktivistit të vde kur, derisa realizuan edhe një fotografi të përbashkët.

Kujtojmë që Rexhep Selimi pritet që sot në orën 9:00 të udhëtojë për në Hagë, pasi iu konfirmua dje ak takuza./Indeksonline