Pamje nga vendi ku humben jetën 2 vëllezërit Kosovarë në Gjermani


Dy vëllezër nga Ratisha e Epërme e Deçanit, njëri 17 e tjetri 13, kanë humbur jetën sot në Bruckberg të Gjermanisë pasi u godíten nga treni në lëvizje, shkruan RepublikaOnline.net

B.Arifaj dhe H.Arifaj, mëngjesin e sotëm rreth orës 7 e 15 minuta, po tentonin ta kapnin një tren tjetër duke kaluar përmes shinave edhe pse barrierat ishin të lëshuara, duke e gjetur kështu vde kjen nga treni në lëvizje.

Sipas policisë lokale, drejtuesi i trenit kishte tentuar të frenonte, por ishte tepër vonë.

Ndërkohë ekipe të shumta të emergjences janë parë në vendin e ngjarjes duke përfshírë edhe shtabin e krízës, të cilët u përkujdesen jo vetëm për familjaret e víktímave por edhe për dëshmítarët që kishin parë ngjarjen trondítëse./RepublikaOnline.net