Pamje të reja: Kështu bërtasin serbët, teksa Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kthehen prapa në Veri


Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme kanë vizituar qytetin e Mitrovicës. Kurti dhe Osmani, përveç pjesës jugore, kanë vizituar edhe pjesën veriore të Mitrovicës, pjesë kjo e banuar shumica me serbë /Pamje mePosht.

Por, një grup serbësh kanë ndërprerë vizitën e Osmanit dhe Kurtit. Nëpër rrjetet sociale janë shpërndarë pamje, nga momenti kur Osmani dhe Kurti kthehen prapa, teksa serbët vazhdojnë sharjet e tyre.