PDK dikur deklaronte: Kush s’e voton Gjykaten Speciale është tradhëtar

PDK dikur deklaronte

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi në një postim të tij në Facebook, duke iu drejtuar zyrtarëve të PDK-së, thotë se a e kanë ndërruar foltoren ata nga pesë vite më parë, kur jepnin deklarata rreth Gjykatës Speciale.

Postimi i plotë:

A e kanë ndërru të paktën foltoren këta zëdhënësit e PDK-së nga pesë vite më parë kur thonin se:

“Votimi i Gjykatës Speciale e pastron luf tën e UÇK-së dhe kush s’e voton është tradhëtar”./Bota sot