“Për qef”: Përgjigjet interesante të Thaçit e Veselit pas takimit me Haradinajn (VIDEO)


Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli dhe kreu i Aleancës për Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj janë takuar sot në mëngjes. Takimi i treshes ka zgjatur me tepër se një orë dhe sipas burimeve të IndeksOnlinet, ata kanë diskutuar për zhvillimet mé póshté ndíqní Vídeón e fundit politike.

Takimi është zhvilluar në njërin prej restoranteve në kryeqytet. Rikujtojmë se Gjykatës Spec iale i kanë mbetur vetëm edhe dy ditë kohë për të vendosur rreth aku zave ndaj Thaçit e Veselit. Brenda dy dite Spec ialja duhet të vendosë për konfirmim apo jo të ak takuzës.