Qytetari kapet më komisoneren në Lipjan (VIDEO)

Një incident ka ndodhur në qendrën e votimit me numër 03/R në Lipjan.

Aty një qytetar ka kanosur komisioneren e kësaj qendre. Rastin për Reporterin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 14:30 është pranuar informata për një rast k anosjeje ndaj një zyrtareje në qendrën e votimit në shkollën e mesme Ulpiana në Lipjan.

Policia menjëherë i është përgjigjur kësaj thirrjeje dhe ka filluar trajtimim e rastit.

Veprimet vijuese po ndërmerren në koordinim me prokurorin e shtetit”, thekson Borovci.

Ndërkohë në një video të publikuar nga kallxo.com, dëgjohet se si qytetari k ërcënon komisioneren me fjalët:

“Oj ti çikë ma se dhëmbët t’i thej, lësho fletën”, i drejtohet qytetari, kryesueses së vendvotimit ndërsa nga dora i kap një letër që po mbante ajo.

“Hej rri urtë as një zë mos ta ni a u morëm vesh, idiotka. Po të kallëzoj pasha fmijtë që i kam nuk jeton, ndëgjom mirë çka po të them. Kush je more ti. O ti nuk guxon me e prek, mos e prek (deri sa merr fletoren ku shënohen parregullsitë dhe e hudh në tokë”. /Reporteri.net