Sali Berisha eskalon në emision, Ae keni ditur ju se Vuçiqi është padroni i Hashim Thaçit


Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka shpërthyer me akuza ndaj Hashim Thaçit dhe Edi Ramës në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjin.

“Hashim Thaçi bëri gjithçka për shkëmbim territoresh për padronin e tij, Aleksander Vuqiq. Edi Rama bëri gjithçka për cop ëtimin e Kosovës” , u shprehë ai.

Tutje, ai tha se do t’i varte në vendin e tur pit Hashim Thaçin, Edi Rama dhe Baton Haxhiun për atë që I kanë bërë Kosovës.

Berisha u shprehë se aku zat e bëra ndaj Hashim Thaçit nga Gjykata Speciale për kaníbalízëm janë të pavërteta.

Ish-kryeministri shqiptar vlerësoj lart paraqitjen e krerëve të UÇK-së në Hagë.