“Shtanget” Rusia/ Presidenti Putin drejt largimit nga posti, vuan nga sëmundja e rrallë (Video)


Presidenti rus, Vladimir Putin do të largohet nga posti në janar 2020 për shkak se vu an nga sëmundja e Parkínsonít.

Kështu shkruan e përditshmja britanike, The Sun, e cila shton se kërkesën për të dalë në pension ia ka bërë e dashura e tij, gjimnastja Alina Kabaeva, e cila ka sjellë në jetë dhe dy binjakë pak kohë më parë, ndërsa që prej asaj kohe nuk është shfaqur më në publik.

Videot e publikuara së fundmi tregojnë se 68-vjeçari ka vështiërsi në lëvizje, ndërkohë që një gjë e tillë nuk është konfimuar nga vetë Putin.

Dhe analistët e informuar pretenduan se ishe dashura joshëse e presidentit rus Alina Kabaeva, 37 vjeç, po e lut atë që të lëshojë pushtetin e tij.

Vëzhguesit që studiuan pamjet e fundit të Putinit vunë re se këmbët e tij dukeshin të ishin në lëvizje të vazhdueshme dhe ai dukej se kishte dhi mbje ndërsa mbërthente krahun e karriges.

Gishtat e tij gjithashtu shihen se dridhen ndërsa mbante një stilolaps dhe mbërthente një filxhan që besohej se përmbante një koktej qetësues.

Burimet thonë për gazetën se Putin po nxiton të kalojë një legjislacion që do e bëjë atë senator të përjetshëm.

Kjo do i japë benefitet shtetërore deri në vde kje, sikundër do i ofrojë imunitet nga ndjekja pe nale, në rast se më pas do të mund të niset ndonjë he tim ndaj tij.