Skandaloze: Deputeti i VV-së e krahason “ZOTIN“ me gjygymin e çajit (Video)


Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha e krahason ekzistencën e Zotit me gjygymin e çajit të rusit. Në emisionin Debat Plus në RTV Dukagjini, ai pati thënë se fetarët pretendojnë se ekziston një Zot dhe ata duhet ta dëshmojnë këtë. “Është njëjtë sikur me thanë është një gjygym i çajit që sillet rreth një planeti 300 vite dritë larg prej ktuhit /Pamje mePosht.

Është i njëjti pretendim. Duhet me fillu me besu në gjarpnin që fole, në gomar apo në kuaj që fluturojnë.”, kishte deklaruar ai.