Syla: Nuk ja len shej kjo hajni 400 mijë, Albin Kurtit, i keni votuar, provoni e nginu


Pas aksíoni të sotëm të Polícisë së Kosovës ku u a rrestuan 12 persona, dhe u konfiskuan rreth 400 mijë euro, ka reaguar gazetari Valon Syla. Syla përmes një postimi në Facebook ka thënë se për Lëvizjen Vetëvendosje nuk janë asgjë 400 mijë euro, shkruan Gazeta Express. “Nuk ja len shej kjo hajni 400 mijë, Albin Kurtit /Postimi mePosht

Çka janë 400 mijë euro, për VV’në? Sa i ka vjedh Drenica e Malisheva e Deçani, kanë me thonë. I keni votu, provoni. Nginu. Se nuk besoni, pa ju prek në xhep, liri dhe ëndrra”, ka shkruar Syla.