Syla “selam“ Albin Kurtit: Pse Thaçi, Veseli dhe vëllezërit Haradinaj kanë flet a rrest nga Serbia, e ti jo?!

Gazetari dhe opinionisti Valon Syla, i ka bërë një pyetje p ublike liderit të Lëvizjes Vetëvendosjes (LVV’së), Albin Kurti, se pse ai nuk ka flet arr est prej Serbisë, derisa Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ramush e Daut Haradinaj kanë.

Me anë të një shkrimi në Facebook, gazetari Valon Syla ka shtruar një pyetje p ublike për Albin Kurtin.

Ai e ka pyetur Kurtin se pse nuk ka flet arr est prej Serbisë, siç kanë Thaçi, Veseli dhe vëllezërit Haradinaj.

Më poshtë keni statusin e tij të plotë.