“Thaçi ka shokë për të dhën, por jo para” – Deklarata e Albin Kurtit dridhë Thaçin live në emision


Presidenti Hashim Thaçi është i ftuar sonte në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin, shkruan RepublikaOnline.net
Për një çast, Ermal Panduri lëshoj një deklaratë të Albin Kurtit kur ishte i ftuar në emisionin “Desku”, në të cilën video Kurti thotë se “Thaçi ka shokë për të dhënë, por nuk ka para” dhe se “Thaçi ka kënduar si bilbil në Gjykatën Speciale”.

Reagimi i Presidentit Thaçi ishte interesant, në përgjigjën e tij Thaçi filloj të mbushej frymë e ti drídhej zëri. Ai hodhi ak uza mbi Kurtin duke thënë se Kurti ka kënduar para Serbisë dhe edhe sot vazhdon të këndoj si “bylbyl”.

Për ti parë pamjet ndiqeni videon nga minuta 38:00: