Tifozët maqedonas, në postimin e Enis Bardhit shkruajnë: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur!


Sonte me fillim nga ora 20:45, do të zhvillohet takimi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duel ky në kuadër të gjysmëfinales së play-offit të Ligës së Kombeve.

Kosova do të ketë ndeshjen e vësh tirë para veti, pasi me fitore do të jetë një hap afër kualifikimit në Evropian, shkruan IndeksOnline

Për këtë ndeshje të madhe ka shkruar edhe futbollisti shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi, ku përmes një postimi në “Twitter” ka treguar se është i motivuar për këtë ndeshje, por ai më poshtë ka pranuar një koment të ashpër nga një tifozë maqedonas, ku thuhet: ” Shqiptari i mirë është shqiptari i vde kur.