Trump dhuron para kesh në kishë, vlera që e nxori nga xhepi është befasuese


Prezenca e Donald Trump në një kishë dje në Las Vegas ka prodhuar shumë lajme.

Ndër të tjera, presidenti aktual dhe kandidati për president për një mandat të ri nxorri nga xhepi para kesh për të dhuruar për kishën, shkruan Indeksonline.

Njëri nga njerëzit më të pasur në botë dhuroi vetëm 20 dollarë në kutinë e bamirësisë në kishë.

Në xhepin në të cilin kishte qindra dollarë, presidenti nxori vetëm 20 sosh duke i hedhur në kutinë e parave të çmueshme të bamirësisë. Momenti u kap në detaje nga kamerat./Indeksonline