Valon Syla: E keni hongër foren e Albin Kurtit

Valon Syla, gazetar, njëherit edhe opinionist, ka thënë se të gjithë po fajësohet LDK’ja për rezultatin në zgjedhje, teksa askush fajin nuk po ia lë kandidates për presidente nga radhët e VV’së, Vjosa Osmani.

Syla, me anë të ‘Facebook’-ut, ka thënë se faji ekziston mes të dy palëve, jo vetëm LDK’së. Reagimi i tij vjen pas rënies së konsiderueshme të rezultatit në zgjedhjet parlamentare të 2021’ës, shkruan Gazeta Express.

Si p asojë, pas mbledhjes së kryesisë së Lidhjes Demokratike, u mor vendimi për largimin e kryetarit të deritanishëm të këtij subjekti, Isa Mustafa.

Postimi i plotë:

Të gjithë po e fajsojnë LDK’n e askush Vjosa Osmanin… kjo tregon se Krejt dhe Drejt e keni hongër foren e Albin Kurtit.

E vërtet është se kanë faje të dy palët.

#albanologji #zgjedhjet2021 #vv #ldk. /Gazeta Express