Veprimtarja e LDK-së nga Zvicra i drejtohet Dardan Molliqajt: Mos shit pallavra, Specialja po e heton shokun tuaj…


Zize Pepshi, nënkryetare e Degës se LDK në Zvicër ka reaguar ndaj kreut të PSD-së, Dardan Molliqaj.

Pepshi përmes një postimi në Facebook, i drejtohet Molliqajt që mos të shet pallavra.

Sipas saj, Gjykata Speciale nuk e dënon UÇK-në, por individët, e këta individ sipas Pepshit, janë shokët e Dardanit e njëri ndër ta është Thaçi.

Ajo thotë se këta po gjy kohen për zbardhjen e vrasjeve të figurave të larta të LDK-së dhe bashkëpunëtorët e presidentit Rugova.

Postimi i plotë: