VIDEO/ Televizioni kombëtar në Danimarkë trondit me skandalin, i krahason mamatë e lojtarëve të Marokut me majmunët

Kombëtarja e Marokut në Botërorin e Katarit ishte padyshim një nga historitë më të bukura dhe lojtarët festonin me familjet e tyre pas çdo fitoreje. Megjithatë, sot ata u kthyen në objekt tallje në një televizion danez, me këta të fundit që i krahasuan marokenët me majmunët.

Në televizionin kombëtar TV2 News, danezët tronditën botën me skandalin sepse u tallën me faktin se marokenët janë kaq të lidhur me familjet e tyre, duke e krahasuar të gjithën pamjet e ofruar pas çdo ndeshje në Katar me disa foto të majmunëve. /Sport Ekspres/