Vjosa “edhe zogjtë e dinë” për qëndrimet e përbashkëta me Kurtin (Video)


Këtë të enjte Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Osmani kanë nënshkruar marrëveshjen për shkuarjen në zgjedhje me listë të përbashkët.

Ky akt shënon vulën e bashkëpunimit në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, pasi që siç dihet ata kanë mbajtur anën e njëri-tjetrit, sidomos pas rënies së Qeverisë Kurti.

Madje Osmani në maj të vitit të kaluar kishte deklaruar se “edhe zogjtë e dinë” për qëndrimet e përbashkëta mes tyre, transmeton Klan Kosova.

Kjo është deklarata e Osmanit e bërë më 18 maj 2020: