Von Cramon “befason“ me këto fjalë të mëdha për Albin Kurtin

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon ka komentuar fitoren e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në një intervistë për gazetën gjermane “Die Wochenzeitung”, Cramon ka v lerësuar lartë Kurtin duke thënë se nuk bënë asgjë për përfítime ekonomike, përcjell Insajderi.

“Më ka bërë përsht ypje që ai një pro politikan për nga bindja dhe nuk bënë asgjë për përfítime ekonomike”, ka thënë Cramon.

Lëvizja Vetëvendosje ka dal e para në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e 14 shkurtit duke marr 47,85 përqind të votave.