Vuçiq jep lajmin e papritur mbi Kosovën pasi është takuar me Ministrin Gjerman !! Ja çfarë tha…

Presidenti serb Aleksander Vucic eshte takuar me ministrin e jashtem gjerman Heiko Maas ne Beograd.
Vuçiq ka thene pas takimit se Serbia eshte e gatshme te vazhdoje dialogun me Kosoven ne menyre qe te arrihet nje kompromis mes paleve, shkruan Tanjug.

Krye diplomati gjerman ka thene sot ne Beograd se eshte i vete dijshem qe procesi i normalizimit me Kosoven nuk eshte i lehte por beson qe i kontribon zhvillimit ekonomik, dhe se Gjermani perkrah procesin e dialogut dhe emisarin Lajcak qe nder mjeteson kete proces.

Maas ka qen.druar dje ne Prishtine dhe ne konferencen per media pas takimit me presi.denten Vjosa Osmani tha se eshte e qarte qe njohja e Kosoves nga Serbia eshte njeri nga elemen.tet marre veshjes perfundimtare me Serbine.