Zbulohet çfarë i kërkoi Ambasadori Amerikan Albin Kurtit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar në Twitter pas takimit që kishte në mëngjesin e sotëm më Albin Kurtin.

Kosnett ka uruar Kurtin dhe Vetëvendosjen për fitoren në zgjedhjet e të dielës, ndërsa inkuarjon për formimin e shpejt të Qeverisë.

“I kënaqur që takova Albin Kurtin dhe përgëzova për fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ne i nx.isim partitë të punojnë shpejt për krijimin e Qeverisë dhe Kuvendit për t’i shërbyer të gjithë qytetarëve dhe për t’i adresuar të gjitha sfidat” shkruan Kosnett në Twitter./Indeksonline