Zëdhënësi i PDK-së: Albin Kurti e urren UÇK-në


Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyqi, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e u rren UÇK-në, për arsye të njëjta pse e urren këtë shtet e çdo pjesë të historisë ku ai vetë nuk është protagonist.

Ai në një postim në Facebook, ka shtuar se Kurti e ka vetëm fr ikën që e vërteta e UÇK-së shpërfaq gënje shtrën e madhe të tij për lu ftën dhe udhëheqësit e saj, shkruan Gazeta Blic.

Ja postimi i plotë: