Zemaj në Merdare: Ju që hyni në Kosovë rrespektoni masat, S’ka mo tolerancë!


Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemajt, ani pse ditë pushimi, sot ka qëndruar në terren.

Ai sot ka vizituar, pikën kufitare në Merdare, derisa ka thënë se pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, shtimi i kontrollit në pikat kufitare duhet të jetë më i madh.

Zemaj, ka ftuar qytetarët dhe institucionët që të kryejnë detyrat e veta, ngase sipas tij s’do të ketë tolerancë ndaj neglizhenës.

Ky është postimi i ministrit në FB: