Zyrtari i LDK-së shërohet nga koronavirusi: E munda, por më ka shtri për toke

Zyrtari i LDK-së, Lutfi Zharku e ka fituar betejën me COVID-19, 20 ditë pasi u konfirmua se ishte infektuar.

Zharku ka thënë se virusi “e ka shtrirë për toke”, ndonëse tani është shëruar, shkruan Gazeta Sinjali.

“U “ktheva” pas 20 ditësh… E “munda”, por një jave m’ka “shtri për toke”! Me fat që pata përkujdesje të pandërprerë në shtëpi nga bija ime doktoreshë, Donika dhe kunata ime infermiere, Zejnepja”, ka shkruar Zharku në Facebook.

Ai u ka shprehur respekt miqve dhe familjarëve që janë kujdesur për të, ndërsa u ka kërkuar që ta ruajnë shëndetin.

“Respekt pa fund per te gjithe ata miq e familjare per kujdesin qe treguan. Ruane shendetin!”, ka shkruar Zharku. /GazetaSinjali

Related Posts

Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…