Zyrtari i PDK-së: Albin Kurti po del i meçëm

Zyrtari i PDK-së

Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi ka thënë se tre mbështetës së Vetëvendosjes kanë qenë pro koalicionit PDK-LVV.

Gashi përmes një postimi në Facebook, shkruan se njëjtë kanë menduar edhe disa anëtarë të LDK-së.

“Takova po ashtu disa të LDK-së, edhe ata të njëjtin konstatim se vetëm PDK-LDK mund të sjellin stabilitet politik ekonomik në këtë vend”, ka shkruar ai.

“Dhe menjëherë me erdhi në mendje konstatimi i Albin Kurtit para Këshillit të VV-se kur ka thënë se PDK është konstantja, ndërsa partitë tjera variabla”, tha Gashi.