Trajneri i Werder Bremenit tregon arsyen e mosaktivizimit të Rashicës

Milot Rashica nuk u inkuadrua fare në humbjen e djemshme të Werder Bremenit në udhëtim te Mainz 05.

Reprezentuesi kosovar qëndroi gjatë tërë takimit në stol, derisa ekipi i tij u mposht me shifrat 3:1.

Me vetëm një ndeshje të mbetur në Bundesligë, Bremeni zë pozitën e parafundit në tabelë, me 2 pikë më pak sesa vendi që siguron ndeshjen e barazhit për mbetjen në elitë.

Trajneri i klubit gjerman, Florian Kohfeldt, ka treguar arsyen e mosaktivizimit të reprezentuesit kosovar.

“E kam parë Milotin në ndeshjet e fundit dhe ai nuk ndërmori asnjë aksion të rrezikshëm në takimet kur luajti nga fillimi”, tha Kohfeldt.

“Shpresoja që për një moment loja të bëhej më e hapur për ne dhe ta inkuadroja Milotin për ta përdorur shpejtësinë e tij, por kjo gjë nuk ndodhi. Nuk funksionoi asgjë, unë vetëm kështu mund ta shpjegoj”, shtoi ai.

Related Posts

Zbulohet biseda mes Cristianos dhe Mbappes: “A është Messi më i mirë se unë?” (Video)

Portugalia dhe Franca u përballën mbrëmë në kuadër të kompeticionit ‘Liga e Kombeve’, e ajo që mori vëmendjen nga ajo ndeshje ishte një bisedë e shkurtër mes…

Kjo s’do koment, Muriqi duhet të përjashtohet nga kombëtarja e Kosovës

Te enjten, kombëtarja e Kosovës humbi kundër Maqedonisë Veriore, duke i dhënë kështu fund ëndrrës për kualifikim në Kampionat Evropian. Ndeshja u mbyll me rezultat 2:1, ku…

Hashim Thaçi: “Nëse luan Atdhe Nuhiu për Kosovën, Unë nuk do ta shikoj më kurrë“

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dal me një videomesazh para ndeshjes së Kombëtares së Kosovës me Slloveninë që zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin historik “Fadil…

Befason Nuhiu: ”Po të isha unë në fushë, ndryshe do të ishte rezultati”

Perfaqsuesja e Kosovës u mposhtë me rezultat 0:1 nga kombëtarja e Sllovenisë. Pas ndeshjes, për media foli futbollisti, Atdhe Nuhiu i cili tha se ndeshja me të…

E FUNDIT: Një tjetër lajm i keq për Kombëtaren e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e kapitenit të saj, Amir Rrahmani. Mbrojtësi kosovar ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, këtë…

Thaçi: Me zemër e shpirt jemi me Kombëtaren e Kosovës në futboll

Sonte me fillim nga ora 20:45, do të zhvillohet takimi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duel ky në kuadër të gjysmëfinales së play-offit të Ligës së…

This Post Has 1,972 Comments

  1. First of all, thank you for your post. bitcoincasino Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^

  2. lady era vitamin b12 sublingual tablets chemist warehouse Linked by Libya is the issue of the 4 bilateral Justice agreements about which TB signed an MoU with Baghdadi on 29 May canadian pharmacy cialis 20mg Conclusions This review suggests the effectiveness of bromocriptine with clomiphene for infertility in women with galactorrhea and normal prolactin levels

  3. But it is also likely that a rational purchaser would place a value on a protective barrier that shielded his property from partial or total destruction buy cheap cialis discount online Because of a half life that lasts longer than 12 hours, the tablet could be administered once daily